הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

אנחנו שומעים

לימוד שפה הוא הרבה יותר ממילים ודיקדוק, זהו חלון לתרבות חדשה שמורכבת מהיסטוריה ואומנות ואחד הביטויים היפים ביותר שלה הוא המוזיקה.
מהצד השני מוזיקה היא גם דרך מצוינת להכיר וללמוד שפה.
בגלל זה חברים בקבוצת הצ׳אט בגרמנית שלנו Wir chatten התחילו פלייליסט חדש בגרמנית, כך שכל מי שלומד גרמנית יוכל להנות ולהכיר ביחד שירים ומוזיקה גרמנית.

שמו של הפלייליסט הוא Wir hörren או בעברית ״אנו שומעים״ והוא משתמש בספוטיפיי, שירות המוזיקה שמאפשר לכל אחד לפתוח מנוי ולהאזין למוזיקה בחינם. מה שבמיוחד יפה בפלייליסט הזה הוא שכל אחד יכול למצוא ולהוסיף לו שירים שהוא אוהב, וכך כל אחד יכול גם להכיר מוזיקה גרמנית שהאחרים אהבו.
את הפלייליסט התחיל עבורנו חבר הקבוצה היקר – אילן לוינזון שליקט כמות יפה של שירים לפי טעמו והכרותו עם עולם המוזיקה הגרמנית.

ביקשתי מאילן לספר על הפלייליסט, על הטעם שלו במוזיקה גרמנית ועל החוויה שלו בגרמניה.

אילו אומנים וסגנונות יש בפלייליסט, כיצד גילית אותם?

חלק הארי מהשירים ואמנים בפלייליסט גיליתי בלילות קריוקי שהייתי הולך אליהם בכל יום רביעי עם חברים כשעוד גרתי בגרמניה. חלק עיקרי נוסף הגיע מהמלצות של חברים וחיפוש עצמי ואת השאר גיליתי בזמן שהכנתי את הפלייליסט. עברתי שיר-שיר ובחרתי כאלו שנעמו לי לאוזן.
הפלייליסט דיי מגוון ומכיל רוק, ראפ, פופ, אינדי, שלאגרים גרמנים קלאסיים ועוד.

מה מבין האומנים בפלייליסט הוא האומן האהוב עליך? למה?

שתי הלהקות האהובות עליי בפלייליסט הן:
1. AnnenMayKantereit – להקת רוק גרמנית פופלארית המורכבת מחבורת צעירים מקלן שהתחילו את דרכם בתור אמני רחוב. להקה עם מוזיקה מולחנת היטב וטקסטים נהדרים (לרוב).
Sondaschule .2 – להקת סקא-פאנק מצויינת. גם השירים שלהם מולחנים היטב ובעלי טקסטים נהדרים.

מהוא השיר האהוב עליך? מדוע?

אין לי באמת שיר אהוב ספציפי אחד.

איך למדת גרמנית?

גרמנית התחלתי ללמוד לבד עוד בימי התיכון. ולאחר מכן שיפרתי אותה בעזרת תרגול עם חברים וחברים לעבודה. גם היום, כשכבר חזרתי לישראל, אני עדיין ממשיך לשמר את הגרמנית שלי בעזרת טנדם (חילופי שפות עם דובר גרמנית המעוניין ללמוד עברית).

ספר איך התגלגלת לגרמניה

יצאתי לשנת התנדבות בגרמניה בארגון קוןאקט הנהדר. הארגון אחראי על תיאום תוכניות חילופי צעירים ונוער בין גרמניה לישראל, מספק פרסומים וחומרי לימוד למחנכים משתי המדינות ומספק גם מימון לאותן תוכניות חילופים. במהלך שנת ההתנדבות שלי עזרתי בפיתוח הפרסומים וחומרי הלימוד ובפעילות השותפת במשרדי הארגון.

אז תודה רבה לאילן שהתחיל עבורנו את הפלייליסט שמבוסס על טעמו המוזיקלי ועכשיו הוא פתוח לכולנו להוספת עוד שירים.

זהו הפלייליסט, תהנו:

אסף אידן

View all posts