הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

לעבוד כאופר בגרמניה

למי שרוצה לחוות את החיים בגרמניה, אחת האפשרויות המעניינות היא עבודה כאופר. כאן שני מספרת איך זה עובד ובמה זה כרוך.

מה האחריות שלך כאופר?
בעיקרון להיות ולדאוג לילדים כשההורים לא נמצאים שזה בעיקר בשעות הצהריים ואחרי צהריים עד שההורים מגיעים. מה הכוונה בלדאוג? זאת אומרת לחמם להם משהו לאכול או להכין להם, לוודא שהם מכינים שיעורי בית, לוודא שהם הולכים לחוגים בזמן וכמובן לשחק איתם ולהעסיק אותם עד שההורים מגיעים.

איך נראה סדר היום שלך?
בעיקרון סדר היום שלי משתנה מיום ליום כי יש ימים שאני צריכה לקחת את הילד לגן ויש ימים שלא, אבל בעיקרון זה הולך ככה: בבוקר לקום בסביבות שבע, או שבע וחצי, לדאוג שהילד יאכל ארוחת בוקר, לאחר מכן לדאוג שהוא יצחצח שיניים ויתלבש ואז הולכים לגן (הליכה של 5 דקות).

בערך מהרגע שהוא בגן עד השעה אחת אני פנויה לעשות כרצוני כי אין אף אחד ורק באחת הילדה חוזרת מבית הספר.
כשהיא חוזרת באחת אני צריכה לדאוג שהיא עושה את שיעורי הבית ואז אני הולכת להחזיר את הילד מהגן, ושלושתינו יושבים ואוכלים ארוחת צהריים (לרוב משהו שהאמא הכינה לנו מראש).

לאחר מכן אם יש לילדים חוגים אז לוקחים אותם לחוג ואם לא אז משחקים כל מיני משחקי קופסא עד השעה 5 בערך כשההורים מגיעים ומאז בעיקרון אני חופשייה לעשות כרצוני. כמובן שאנחנו אוכלים ביחד ארוחת ערב ואז הילדים הולכים לישון.

לפעמים לוח הזמנים שלי משתנה עקב כך שהאמא רופאה ועובדת משמרות, ככה שיכול להיות שיהיו ימים שאני אצטרך לשמור על הילדים רק מאחת בצהריים או בכלל לא…

מתי יש לך זמן חופשי וחופשים?
בעיקרון מותר לי לעבוד עד 20 שעות בשבוע ככה שיש המון זמן חופשי.
בכל יום יש את השעות שהילדים בגן או בבית הספר ואז אני יכולה לסוע לעיר, למכון הכושר או לטייל כל עוד אני חוזרת עד השעה אחת לבית.
וכמובן אחרי שההורים מגיעים שוב אני יכולה לעשות כרצוני אלא אם הם יצטרכו אותי.

איך זה עובד מבחינת שכר והוצאות?
יש חוק מאוד ברור ומסודר בכל הנוגע לאופר בגרמניה הכולל בתוכו המון דברים כמו הסכום שמשלמים והזכויות של האופר.
התשלום הוא אחיד 260 אירו לחודש (סוג של דמי כיס), ועוד 20 אירו שהם משלמים על נסיעות.

החוק אומר שעל המשפחה להשתתף בהוצאות הקורס שפה בסכום של 50 אירו בחודש אבל יש משפחות שמשלמות על כל הקורס (בסוף זה גם אינטרס שלהם שהאופר תבין את השפה), ככה או ככה הקורסים דיי זולים בגרמניה ככה שזה סבבה לגמרי.

החוק גם מסדיר את ימי החופש של האופר, לפחות יום אחד שהוא חופשי לגמרי, לי לרוב יש יומיים לפחות. כמובן שגם הביטוח הרפואי הוא על חשבונם…
בעיקרון כן, מדובר בסכום מאוד נמוך אבל אפשרי ממש לחסוך כי כמעט הכל על חשבון המשפחה, הדבר היחיד שאני משלמת עליו זה המנוי שלי למכון כושר ובגדים שאני קונה :).

אפילו כשקונים אוכל בחוץ או כשעושים קניות הם קונים לי גם ואני אפילו מצטרפת אליהם לטיולים שלהם בסופי שבוע והם משלמים עליי את הכניסה לכל מיני אתרים.

מה את עושה בזמן החופשי שלך?
בזמני החופשי אני לרוב נוסעת לעיר הקרובה/לטייל בערים גדולות אחרות (השבוע הייתי בפרייבורג), נוסעת למכון כושר, נוסעת לספרייה או סתם יוצאת לרכב על אופניים בכפר ליד הנהר ולפעמים נשארת בבית רואה לי איזו סדרה או סרט בחדר.

שני פיחה

View all posts