הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

לעבור לברלין #6: יש פה גם נאצים

כשמחפשים דירה בברלין נתקלים בלא מעט גסות רוח, משכירים רבים מרגישים שיש כל כך הרבה פונים והם ימצאו שוכר בכל מקרה, אז למה לבזבז זמן בלהיות נחמדים, אבל אתמול שיאי גסות הרוח נשברו כאשר לראשונה נתקלתי בתגובה מנאצי.
בתגובה לפנייה באתר WG-Gesucht קיבלתי את התשובה הבאה מבחור ״חביב״ הנקרא שטפן: "GEH IN DEIN LAND KANACKE" שמתרגם ל- ״חזור למדינה שלך קאנאקה״, והטקסט כתוב באותיות גדולות מה שבשפת האינטרנט מקביל לצעקה. את המילה ״קאנאקה״ הייתי צריך לחפש וגיליתי שהיא מילת גנאי המכוונת לזרים, משהו כמו ניגר בארה״ב, אבל היא יכולה להיות מופנית לזרים מכל מקור שהוא בלי להפלות לרעה גזע מסויים…

ידידה ששלחתי לה את האימייל שמה לב גם לכך שכתובת האימייל של השולח לא השאירה מקום לספק מאיפה מגיעה השינאה, בנוסף לשמו היא הכילה את הספרות 88, שהוא קוד האופייני לנאצים.
הצרוף 88 מגיע מההצדעה הנאצית Heil Hitler או בקיצור HH ומכיוון ש-H היא האות השמינית באלף בית הגרמני, HH מתרגם לספרות 88.

במהלך החיפושים אני שולח כמויות ענקיות של אימיילים ותוך כדי כך נתקל מן הסתם בסוגים רבים של אנשים מכל שכבות החברה הגרמנית, ובין היתר זה מעלה גם את הרפש שבה. כמובן שזה עושה הרגשה מאוד רעה אבל מצד שני גם מלמד אותי יותר טוב איפה אני באמת נמצא וזה גם חשוב. לא שלא ידעתי שזה קיים פה אבל להתקל בזה אישית זה כבר משהו אחר.

לא הגבתי לאימייל. האינטרנט אומנם מספק רמה מסוימת של אנונימיות אבל בכל מקרה אני לא רואה טעם להתעסק עם אנשים כאלו.

מה דעתכם על המקרה? האם גם לכם יצא גם לכם להתקל בנאצים בגרמניה?

האימייל:

דוגמא לשימוש בסמל 88:

אסף אידן

View all posts