הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

לעבור לברלין #2: אני רואה דירה ראשונה

על פי השם של מפרסם המודעה, חשבתי משום מה שמדובר במהגר אפריקאי והופתעתי כאשר בחורה אוקראינית עם מראה סקנדינבי פתחה לי את הדלת. אחרי זה קידמו את פני שני כלבי פאג שקפצו עלי בשימחה ולבסוף אחותה התאומה – תאומה זהה. קבלת פנים קצת סוראליסטית…
שתיהן גרות ביחד בדירה, לכל אחת חדר משלה והן נוסעות לחצי שנה למקום אחר ולכן מסבלטות את הדירה. במקצוען הן אקרובטיות טרפז. זה אחד הדברים שאני אוהב בברלין, שפוגשים הרבה אנשים יוצאי דופן!

עשיתי סיבוב בדירה ששופצה לאחרונה, הכל נראה חדש, יפה ומרוהט. רק להגיע והכל מוכן. לחדר השני כבר מצאו דייר, משום מה גם בחור ישראלי. מענין אם זה מקרה או שהן מעדיפות ישראלים.

שאלתי מי בעל הבית והיא ענתה שהן שוכרות את הדירה מחברת ניהול. ״ואני אוכל לעשות לעצמי אנמלדונג?״ שאלתי. ״אה, את זה אי אפשר לעשות…״ היא ענתה.
אנמלדונג למי שלא מכיר הוא רישום הכתובת של הדייר בעירייה מה שמקביל לרישום הכתובת בישראל במשרד הפנים וזה חשוב בשביל הפרוצדורות השונות וקבלת דואר לדירה.

אם הייתי שוהה בדירה רק לחודשיים הייתי מסתדר בלי זה אבל לחצי שנה זה כבר מוגזם. די התאכזבתי ואמרתי שמבחינתי זה לא בא בחשבון. האמת שהן גם היו צריכות לציין את זה במודעה או בהתכתבות כי זה לא איזה ענין של מה בכך, ואני גם הייתי צריך לשאול כי מסתבר שזה לא מובן מאליו. טוב, לפחות למדתי משהו וראיתי את הדירה הראשונה בחיפוש שלי בברלין.

החדר להשכרה

אסף אידן

View all posts