הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

שלוש אפליקציות שיעזרו לכם להרגיש בבית בחו״ל

הגעתם לעיר חדשה, אתם בקושי מכירים מישהו ומשתעממים בבית או במלון, עושים שיחה או שתיים בווטאסאפ, צופים בסרט בנטפליקס והולכים לישון בלי לפגוש או לדבר עם אף אחד. זו לא דרך נעימה במיוחד להתחיל במקום חדש, אבל החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות הבעיה הזאת די נפתרה ע״י האינטרנט והרשתות החברתיות.

אני אספר פה עכשיו על שלוש אפליקציות דרכן תוכלו למצוא מפגשים בנושאים שונים בהן אני נעזר כאשר אני מגיע לערים חדשות. במיוחד עכשיו כאשר אני עובר לברלין אני נעזר בהן כמעט בצורה יומיומית אבל לא משנה איפה אתם, הן עובדות בכל מקום בעולם.
מעבר לבילוי ערבים בצורה נעימה, כך תוכלו גם להתחיל לבנות את המעגל החברתי שלכם במידה ואתם נשארים במקום לזמן רב יותר.
חלק מהמפגשים נערכים באנגלית וחלק בשפת המקום.

אלו האפליקציות:

 1. meetup.com
  מיטאפ הוא אתר אינטרנט, אפליקציה, ולמעשה רשת חברתית שכל מטרתה היא לארגן מפגשים חברתיים. אתם בוחרים את העיר בה אתם נמצאים והאפליקציה מציגה לכם את המפגשים המתקיימים בכל יום לפי נושאים, ובערים הגדולות יש עשרות אפשרויות למפגשים בכל יום!
  יש מפגשים חברתיים בבארים, מסעדות או בתי קפה או בנושאים יותר ספציפיים כמו פעילויות ספורט, לימוד שפות, קואצ׳ינג, אומנויות, ועוד ועוד. ההרשמה לאפליקציה ורוב הפעילויות הן בחינם אבל גם יש פעילויות בתשלום.

  דף חיפוש הארועים במיטאפ  2. Couchsurfing.com
  לאתר האינטרנט המפורסם בזכות האפשרות שהוא מציע לישון על ספות של אחרים, יש גם צד פחות מוכר והוא הקהילה התוססת שנבנתה סביבו העורכת גם מפגשים חברתיים הפתוחים לכולם. 
  תחת הקטגוריה Events תמצאו את המפגשים המתקיימים בעיר בה אתם נמצאים ותוכלו פשוט להגיע ולהצטרף.
  במפגשים האלו מאופיינים באחוז גבוהה יותר של מטיילים ובמיוחד תרמילאים, והם נערכים לרוב שפה האנגלית.
  כאשר תרשמו לאתר יציעו לכם מסלול בתשלום הנקרא "Verified Membership" אבל אתם יכולים להתעלם ממנו, כל מה שתתצרכו זמין בשימוש במסלול החינמי.


  לקאוצ׳סרפינג יש גם אפליקצייה לסלולרי שבנוסף מציעה אופציה הנקראת Hangouts, המאפשרת לכם ולאחרים לפרסם בצורה ספונטנית מה בא לכם לעשות, מתי ואיפה, ולפגוש מטיילים אחרים או מקומיים בהתראה קצרה מאוד או כמעט מיידית. כך אנשים נפגשים לסיור משותף בעיר, ארוחה, יציאה לבאר וכו׳.

   

  חיפוש מפגשים בקאוצ׳סרפינג
 1. facebook.com
  לא צריך לספר הרבה על הרשת החברתית הכי גדולה. לומרות שצעירים רבים נוטשים אותה לאחרונה, היא עוד מציעה אפשרויות שלא קיימות ברשתות חברתיות אחרות ומומלצת מאוד לשימוש למי שמגיע לעיר חדשה בעולם. כמה דרכים בהן תוכלו להעזר בפייסבוק:
 • קבוצות ישראלים
  חפשו קבוצות בשם: ישראלים ב-xyz, למשל ישראלים בהמבורג, אשר מציעות מעבר לדרך לקבל מידע בנושאים שונים גם מפגשים חברתיים, ארוחות שישי וחגים.
 • קבוצות בינלאומיות
  קבוצות בשם:"new in xyz" למשל new in Berlin, בהן תוכלו למצוא מפגשים חברתיים עם חבר׳ה בינלאומיים או מקומיים.
 • מנוע חיפוש הארועים של פייסבוק  facebook.com/events/discovery
  המאפשר לכם לחפש ארועים ומפגשים באזור בו אתם נמצאים על פי תאריך וקטגוריות כמו: אומנות, כושר, סרטים וכו׳.

  חיפוש מפגשים בפייסבוק


אני יכול לספר ששלושת האפשרויות שציינתי כאן שידרגו מאוד את החוויה שלי במעבר לגרמניה וגם תוך כדי טיולים שערכתי במדינות אחרות.

רעיון נוסף עליו אתם יכול לחשוב הוא לארגן מפגשים חברתיים בעצמכם תוך שימוש באחת האפשרויות האלו. זה אומנם דורש יותר מאמץ ואחריות אבל גם אפשרות לקחת חלק בצורה יותר פעילה ולעזור לאחרים להרגיש יותר בבית ולהכיר חברים. אירגון מפגש קטן בבאר, מסעדה או בית קפה לא דורשים הרבה מאמץ ובמקרים רבים אין צורך אפילו להזמין מקום. אני התנסתי גם בכך וגם זה עזר לי להכיר עוד אנשים מעניינים.

רישמו בתגובות האם השתמשתם באחת האפליקצייות האלו או באחרות, ואיך זה היה.

 מפגש לארוחת צוהוריים במסעדה וויאטנמית בהמבורג

אסף אידן

View all posts