הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

כאן תאכלו ארוחות שישי ותכירו חברים חדשים

בשנים האחרונות יש פריחה של קבוצות ישראליות ויהודיות לא רק בברלין אלא בגרמניה כולה. במיוחד כשעברתי לברלין נדהמתי משפע האפשרויות, בכל יום שישי אפשר לבחור מבין ארבע חמישה מרכזים שונים בהם מציעים ארוחות שבת בחינם אין כסף ואת האפשרות להכיר חבר׳ה חדשים ונחמדים.
בדר״כ מדובר בדירה עם אופי ביתי אותה מפעילים מתנדבים או שליחים המארגנים את הארועים השונים, עם עזרה מחברים מקומיים הבאים לעזור לבשל, ולא רק ארוחות שישי וחגים אלא גם מפגשים מסוגים שונים: נטוורקינג עיסקי, מפגשים למשפחות, הופעות של אומנים ועוד ועוד.

רוב הפעילויות מוצעות כאמור בחינם וזה מתאפשר כיוון שהמרכזים האלו מקבלים מימון ממקורות שונים: אירגונים וקהילות יהודיות, תורמים פרטיים, וגופים גרמניים עירוניים וממשלתיים.

יש כאלו המעדיפים לא להגיע לפעילויות האלו בגלל החשש מאג׳נדות שונות ושינסו ״להחזיר אותם בתשובה״ אבל לדעתי זה חבל, ואני בתור בחור חילוני יכול להעיד שזה לא המצב, ואף פעם לא הרגשתי חוסר נוחות או שמנסים להוביל אותי למקום בו אני לא מרגיש בנוח.

סוף שבוע ליד ברלין – קהילת צוזאמן

אני ממליץ לכל מי שחדש בברלין או במקומות אחרים בגרמניה לחפש את המרכזים והקהילות השונות ולהנות מהפעילויות שהם מציעים וזו גם הזדמנות מצוינת להכיר חברים חדשים בעיר אליה הגעתם.

אם אתם בעיר גדולה ויש כמה אפשרויות כדאי לכם לנסות ולראות מה הכי מתאים לכם כי לכל מרכז אופי אחר מבחינת האווירה, האופי הדתי, והשפות הנפוצות בו: עברית, אנגלית או גרמנית.

ריכזנו כאן עבורכם רשימה של המרכזים השונים בכל גרמניה אבל אם יש מקום שאנחנו עוד לא מכירים
או שיש לעדכן את הפרטים הקיימים אנא הודיעו לנו על כך.


ברלין

צוזאמן

קהילת צוזאמן, ״ביחד״ בגרמנית, הוקמה על ידי זוג ישראלים המתגוררים בברלין עם ילדיהם, ומייצרים בית לישראלים החיים בברלין עם אירועים, ארוחות ששי, חגים ועוד.

ליצירת קשר: אתר אינטרנט, פייסבוק

 

מורשה

ארגון קהילתי יהודי המאפשר ליהודים צעירים לפתח את חייהם המתבססים על אורח חיים יהודי ללא שיפוטיות. הם עושים כמובן ארוחות שבת לכל המעוניין. לימודי יהדות שבועיים וחיזוק המסורת היהודית.

ליצירת קשר:
אימייל, פייסבוק

לביא עולמי

מוקמים בשרלוטנבורג, הוקם עבור סטודנטים וצעירים יהודים, הם עורכים ארוחות שבת, חגים ישראליים ואירועים חברתיים במהלך השבוע.

ליצירת קשר:
פייסבוק

מוישה האוס

את המוישה האוס הקימו שלושה סטודנטים והוא מהווה מקום מפגש לארוחות שבת, אירועים מתחומים שונים לחיזוק הקהילה ולימודי יהדות לכל המעוניין. המרכז ממוקם במערב ברלין, והשליחים דוברים אנגלית, גרמנית ועברית.

ליצירת קשר:
פייסבוק

בית חב״ד

נמצאים בשכונת ווילמרסדורף. מספקים תמיכה יהודית, ארוחות שבת וחגים בתשלום. חדר תפילות לילדים.

ליצירת קשר:
פייסבוק

סוף שבוע עם אביתר בנאי – קהילת צוזאמן

המבורג

בית חב״ד

הוקם ב2003, מטרתו להעשיר את החיים היהודיים בהמבורג, עזרה ליהודים חסרי יכולת, יצירת בית קהילתי ליהודי המבורג, מכל רקע חברתי ומכל לאום.
ליצירת קשר:
פייסבוק

אירועים לקהילה הישראלית בהמבורג

אירועים לישראלים מבוגרים, צעירים ומשפחות
ניתן לפנות טלפון/וואטסאפ 491783589786+

תמר – ארגון סטודנטים וצעירים

קהילה לסטודנטים ולצעירים יהודים בהמבורג (גילאי 18-35), מארגנים אירועים. מאמינים ביהדות מתקדמת ופלורליסטית.
ליצירת קשר:
קבוצת פייסבוק

מורשה – ברלין

מינכן:

בית חב״ד

הוקם ב1988, מארגנים אירועים עבור יהודי מינכן, ארוחות שבת ולימודי יהדות ותפילות משותפות.
ליצירת קשר:
פייסבוק

 

אז תהנו, תפגשו ותכירו אנשים חדשים ומעניינים, ואם יש עוד קבוצות ישראליות ויהודיות שלא מוזכרות עוד ברשימה אתם מוזמנים לעדכן אותנו.

אסף אידן

View all posts