הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

אירופה הקלאסית

ברלין שונה מערי בירה אחרות באירופה ומאד שונה גם מעצמה. בירות אירופה מאופיינות באדריכלות אחידה ומוטיבים חוזרים וברלין מאופיינת בחוסר אחידות מוחלט וקיצוני מכיכר לכיכר, מה שסותר לחלוטין את האופי הגרמני השואף לדיוקנות אחידות ושלמות.

לברלין, בניגוד לערים אחרות, אין מרכז עיר אחד אלא עשרות מרכזים קטנים הפרוסים על שטח עצום של 891 מ״ר. המרכזים נקראים: פלאץ (מקום/כיכר), מרקט (שוק), דאם (סכר), עלי (שדרה). בכולם יש תחבורה ציבורית יעילה, מרכז קניות בידור ופנאי, בתי מלון, מסעדות, וחיי לילה. כל מרכז שונה בקיצוניות מהשני: מודרני, סליזי, אלטרנטיבי ורק אחד בלבד נראה כמו אירופה הקלאסית זה שבתמונה: ז'נדארמנמארקט (Gendarmenmarkt)

ברלין לא העיר היפה ביותר באירופה וגם לא הכי אסתטית אך יש לה נקודות חן והיא מושלמת גם בכיעור שלה. וכמה שתראו יותר כך תגלו שזה רק קצה הקרחון, תמיד יהיה מה לראות, זו עיר דינמית שרק עכשיו נבנת ובניתה לא תיגמר לעולם. לברלין פנים רבות ובכל מקום שתטיילו תגלו ברלין שונה (באדריכלות המנהגים והאוכלוסיה). אין ברלין אחת – ברלין זו עיר מורכבת, כל אחד מגלה אותה טיפה אחרת.

גיא גרוס

גיא גרוס הנו צלם מקצועי בעל סטודיו בברלין העובד עם לקוחות מקומיים, ישראלים וגרמנים וגם עם מבקרים הבאים מכל העולם. במסגרת החויה הברלינאית תוכלו להצטרף אל גיא לסיור שכולל את המקומות החשובים ביותר או המתאימים לכם ביותר.

View all posts