הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

הכירו את צ'יקו

צ'יקו הוא אמסטף מעורב, שחי לו בהנובר עם הבעלים שלו: גבר צעיר בן 27 שתואר כ"חולה קשות", לא ברור במה, ואמא שלו בת ה52 שהייתה בכיסא גלגלים.
הם לקחו אותו לפני כשמונה שנים, כשמועד השחרור של האקס המתעלל של האמא התקרב, והם רצו מישהו שיגן עליהם. לפני שבועיים שניהם נמצאו מתים בדירתם.

לאחר בדיקות פתולוגיה התגלה שהם ננשכו למוות על ידי צ'יקו מעבר לכל ספק. פורסמו עדויות כאלו ואחרות על מה שבעולם המונחים שלי הוא התעללות, למשל: כליאה בכלוב בחדר (למרות שמשיחות עם כמה בעלי כלבים אחרים אני יודעת שזו שיטת אילוף לפעמים), טיולים לא מספקים ונביחות של הכלב כל היום.

הפשלה הגדולה היא שלמשפחה היה אפוטרופוס ציבורי. כבר ב2011 הוא לקח את הכלב ואת הבעלים למאלפת, שאמרה שהכלב אגרסיבי והגבר הצעיר לא מתאים כבעלים. שלוש חוות דעת נכתבו והוגשו לבית המשפט. על סמך ההמלצות האלו הכלב היה אמור לצאת מהבית, אבל הרשויות פישלו ולא עשו כלום.

צ'יקו הועבר להסגר בטירהיים המקומי (מקלט בעלי חיים). לפני כשבוע וחצי החליטה העיר הנובר להמיתו. מנכ"ל הטירהיים הגיש בקשה לבחינת השארתו בחיים והעברתו למוסד מיוחד לכלבים אגרסיביים. בינתיים, הוקמה עצומה ברשת להשארתו בחיים, עליה חתמו קצת פחות משלוש מאות אלף איש, והייתה הפגנה למענו בהנובר בה השתתפו כשמונים איש.

למרות כל הלחץ הציבורי התקבלה החלטה להמית את צ'יקו, הן בשל פציעה בפה (אולי מאירוע הנשיכה ואולי הייתה הטריגר לאירוע הנשיכה), והן בשל סוציאליזציה גרועה שהובילה לחוות דעת של העיר, שהוא לא יכול לחיות לא עם כלבים אחרים ולא עם בני אדם.

היום הוא הומת. אני חצויה. מצד אחד, כאוהבת חיות וכאחת מהחותמות על העצומה, כואב לי מאוד על הכלב, ואני מאמינה שמגיעה לו הזדמנות שנייה, ומצד שני, בתור בעלים לכלב קצת משוגע, אני יודעת כמה קשה לטפל בדפיקויות שנוצרו מסוציאליזציה גרועה וטראומות. מה אתם חושבים?

נכתב ע״י מיכל הניג החיה בברלין ומגדלת את ביז׳ו – כלב מכלאות מתוק כשוקולד חלב אך משוגע ככלב צער בעלי חיים

A Staffordshire Terrier named "Chico" has been euthanized by Hanover authorities after killing its owner and her son. A petition calling for authorities to stay the execution had received nearly 290,000 signatures.

Source: German dog ′Chico′ put down after mauling owner to death | News | DW | 16.04.2018

אסף אידן

View all posts