הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

חזי מנע: למה חשוב להגדיר מטרות במעבר לברלין

חזי מנע הוא מאמן החי קרוב לשנתיים בברלין ובראיון הזה הוא מדבר על נקודה חשובה במעבר לברלין שרלוונטית מן הסתם גם למקומות אחרים: הגדרת מטרות.


שלום חזי, אתה חי בברלין וכפי שסיפרת לי יצא לך להכיר לא מעט אנשים מהקהילה הגאה ובכלל שעברו עם דימוי מסוים בראש לגבי מה שקורה כאן שלפעמים הוא לא מציאותי ויכול להסתים באכזבה. אתה יכול בבקשה להרחיב על זה?


הרבה אנשים מגיעים לברלין לביקור וחווים שחרור וחופש בעוצמות שהם לא חוו בעבר, מה שמביא אותם לראות את ברלין כעיר ששווה לגור בה ואף שוקלים לעבור. חשוב להבין, מה הסיבה למעבר. המחשבה שאם אני אעבור לברלין תפתרנה הבעיות שלי היא שגויה ומסוכנת. כמו שמישהו פעם כתב לי שהוא שוקל לעבור לברלין כי בישראל אין לו חברים. בדידות היא אחת ההתמודדויות הכי קשות בעיר. אם בתל אביב קשה לך למצוא חברים, דמיין כמה קשה זה כאן. בעיר הזו קל להתאהב כי כל רגש וחוויה מוקצנים כאן יותר מכל עיר אחרת.
המשמעות של זה היא שברלין היא לא פתרון, אלא מקום נהדר להתמודד עם הבעיות שלך כי הן ישבו לך מול הפרצוף… בניגוד לבית בישראל שם יש מקומות לברוח אליהם גם לא במודע כמו משפחה וחברי ילדות, ברלין תפגיש אותך עם שאלות כמו מי אתה ומה אתה שווה בעיניך עבור הדברים הפשוטים ביותר, כמו מציאת דירה, עבודה, חברים לבירה.
אני השתמשתי בהזדמנות ובהשראה שיש בעיר הזו כדי ליצור טור שבועי ב- Ynet, מיתוג העסק שלי לאימון אישי ועסקי באונליין ועוד יוזמות בקנה, וזה כי אני מתמודד עם השדים שלי. חשוב שאדם ששוקל לעבור יבין שזה הולך להיות פי אלף יותר קשה. עלולים להגיע ימים חשוכים שנגמר הכסף, אין עבודה ואין מקום לישון. ורק מי שמוכן לעבור ולמצוא פתרונות מבלי לחזור הביתה יגלה את הקסמים שקורים בימים שמגיעים אחרי.

אתה יכול לספר על מקרים בהם אנשים היגיעו למקומות לא טובים אחרי המעבר או לחילופין דוגמאות בהן אנשים התקדמו והתפתחו בכיוונים שונים?

כן, בחור שהשתחרר מהצבא ואחרי שלושה חודשים בברלין מת ממנת יתר. אחת השאלות שהמשפחה שלו שאלה היא – איך בן אדם שרד שלוש שנים בקרבי ולא שורד שלושה חודשים בברלין. אני לא מכיר את המקרה באופן אישי. יחד עם זאת, זה בדיוק העניין בברלין. יש כאן חופש אינסופי ללא הבלמים הטבעיים שיש בבית ובערים אחרות. מי שרגיל שאומרים לו מה לעשות יכול ללכת לאיבוד מהר מאוד. ללכת לאיבוד בברלין עלול להיות כאן בכיוון אחד ובמהירות האור. מצד שני יש גם אנשים כמוני, שבעיר כזו לראשונה מצליחים לשמוע את עצמם 😅

עצוב מאוד לשמוע על דברים כאלו… אז יש לך עצות פרקטיות שאתה יכול לתת למישהו שעובר לעיר? איך להתנהל ומה לעשות או לא לעשות?

כן. לייצר מטרות ששואפים להשיג כאן ולהתאמן על ליזום לטובתן. מצאתי את זה כדרך מצויינת להנות מחופש ההזדמנויות שיש בעיר הזו מבלי ללכת לאיבוד כאן. כאן כתבתי על זה יותר.

אז מטרות זה דבר אחד חשוב. מה בקשר למעגל החברתי? איך בנית את המעגל החברתי שלך ואיך היית מציע לאחרים לעשות זאת?

פשוט להגיד שלום ולזרום משם.

זה כל כך פשוט? איפה פוגשים אנשים?

לכן אמרתי להתאמן על ליזום, ואם לא בא לך על זה אז מוטב שתישאר בבית.

בלי זה ברלין יכולה להפוך בקלות לסיוט הכי גדול שלך.

אז תודה רבה לחזי על הראיון!

ליצירת קשר עם חזי:
Chezy.coach@gmail.com
Whatsapp: +491722669977

אסף אידן

View all posts