הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

תחבורה ציבורית בברלין

ברלין היא עיר ענקית, אך מרושתת בתחבורה ציבורית בצורה נוחה ויעילה. לאחר קריאת המדריך הבא תדעו לנווט בעיר כמו ברלינאים אמיתיים.

כרטיס ניתן לרכוש במכונות האוטומטיות ברציפי הרכבות, בתחנות הראשיות (נציג אנושי), בקבלה ברוב המלונות, באוטובוסים ובטראם. הכרטיס תקף לארבעה אמצעי תחבורה. שילוב בניהם יביא אתכם לכל מקום כמעט ללא הליכה רגלית. אמצעי התחבורה מסומנים באייקונים הבאים:
רכבת עלית/פרברית: S
רכבת תחתית: U
רכבת חשמלית טראם: M
אוטובוס: BUS

בסופי השבוע בימים חמישי, שישי ושבת הרכבות פועלות 24 שעות, באמצע השבוע הן מפסיקות בין השעות 1:00-4:00 ובטווח הזמן הזה ישנם אוטובוסים המחליפים את הרכבות. קווי הלילה מסומנים באות N ולאחריה מספר הקו, והמסלול תואם למסלול הרכבת, כמובן שהנסיעות מעט ארוכות יותר. כיוון הנסיעה נקבע לפי התחנה הסופית ומופיע בצג הדיגיטלי ברציפים. את הכרטיס יש לתקף פעם אחת בלבד במכונה הצהובה הקטנה ברציף הרכבת. במידה ותיקפתם שוב, הכרטיס פסול ואתם מסתכנים בקנס של 60€. שמרו את הכרטיס החתום למקרה של ביקורת פקחים. אין צורך להציגו בכניסה לרכבת. אין צורך לתקף כרטיס שנקנה באוטובוס או בטראם.

ברלין מחולקת לשלושה אזורים: אזור AB מכסה את כל ברלין, אזור C מכסה את העיר השכנה פוטסדאם ושדה התעופה שונפלד. במידה ותבקרו בארמונות פוטסדאם או שהטיסה נוחתת בשונפלד, קנו כרטיס ABC.

סוגי כרטיסים ומחירים לאזור AB:

שבועי: לשבעה ימים, עלות: 30€
יומי: עד השעה שלוש בלילה של אותו יום. עלות: 7€
קבוצתי יומי: עד 5 אנשים. עלות: 19.99€
ילדים: עד גיל 6 חינם, 6-12 כרטיס קינדר במחיר מוזל, מעל גיל 12 מחיר מלא.
Welcome Card Berlin: כרטיס הנחות המשלב הנחות לאטרקציות תיירות וכרטיס נסיעה בתחב״צ, עלותו משתנה בהתאם למספר הימים. ניתן לרכוש בתחנות הרכבת הראשיות

אפליקציות ניווט מומלצות:
מפת גוגל Google Maps או מפת אייפון
BVG האפליקציה המקומית או Moveit הישראלית בעברית

טיפ בונוס: ברוב תחנות הרכבת התחתית (U) יש ווייפיי חינם שעובד מעולה. שם הרשת: BVG WiFi

גיא גרוס

גיא גרוס הנו צלם מקצועי בעל סטודיו בברלין העובד עם לקוחות מקומיים, ישראלים וגרמנים וגם עם מבקרים הבאים מכל העולם. במסגרת החויה הברלינאית תוכלו להצטרף אל גיא לסיור שכולל את המקומות החשובים ביותר או המתאימים לכם ביותר.

View all posts