הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

״עבודות החלומות״ בכיתה ט׳ – חינוך בגרמניה

יש קטע כזה בגרמניה שבני נוער הולכים בכיתות ט' (ומעלה) לפרקטיקום.
הפרקטיקום, הוא למעשה תקופת התנסות בת שבועיים של אותו נער.ה בתחום תעסוקתי כל שהוא. מקומות העבודה השונים בגרמניה כבר מכירים את הסידור, וחלקם אף נערכים באופן מקצועי לקליטת הנערים.ות ותכנית העבודה שלהם.

הנערים מגדירים לעצמם את המטרות, וחותרים להשיג אותן במקום העבודה. תוך כדי התהליך, הם מתעדים את עבודתם ולאחר מכן יחלקו את תוצריהם עם הכיתה. שני הגדולים שלי הלכו בשבועיים האחרונים ל"עבודת חלומותיהם". האחד, בחברת הייטק, שם למד המון על עבודת הלחמה וטכנולוגיה מתקדמת, בנה רובוט עם שלט, אורגן מנגן ומשחק "סיימון". כל יום היה בשבילו חוויית למידה ועשייה, ושיהיה בהצלחה לאשתו עם שעת החזרה הביתה מהעבודה…


השני הלך לקבוצת הכדורגל האהובה עליו בהמבורג, סנט פאולי⁩, שם השתלב בעבודת השיווק של מתחמי הVIP והסנכרון בין ספונסרים פוטנציאליים לקבוצה. בדרך כמובן, נכח במשחק או שניים ובסופה פונק על ידי המנחה במוצרים ממותגים של הקבוצה וחזר מאושר עד השמיים. במהלך הפרקטיקום, הגיעה המורה לבקרם והתרשמה מהלמידה והעשייה.


כאמא, אני חייבת לציין שזו הייתה תקופה מעניינת ומגניבה כשלא אחת מצאתי עצמי באופן מוזר ומשעשע מעירה את המתבגרים "לקום לעבודה". אבל הם קמו בשמחה וכיף לאחת התקופות היפות בבית הספר. ועל הדרך, עשו עוד קצת התבגרות בתחום העצמאות והמחוייבות.
תודה ענקית למי שסייע להם להגשים את החלום.

הדרה עוז-סיני

View all posts