הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

שדות התעופה בברלין – כל מה שרציתם לדעת

מאיפה להמריא, איפה לנחות ומה תוכלו לאכול בכל שדה תעופה בברלין? אז בגדול – לא הרבה. שדות התעופה בברלין מאד צנועים, בלשון המעטה, ולמעשה עלובים למראה.

בברלין כרגע יש שני שדות תעופה – טגל ושנפלד, יש עוד שדה תעופה שעתיד להיפתח (בעוד 500 שנה) באוקטובר 2020 אם לא יהיו מליון תקלות, והוא אמור בעצם להחליף את שני שדות התעופה שהיום אנחנו מכירים. השדה החדש ממוקם בסמוך לשונפלד, אני מניחה שחלק מכם עברתם ליד המחלף לשדה תעופה אם נסעתם לדרזדן, ומי שלא וייסע לשם יוכל לראות אותו.

שדה התעופה טגל ממוקם כ-8 ק"מ צפונית מערבית למרכז ברלין הוא באזור AB בכרטיסי הנסיעה והיציאה ממנו היא באמצעות אוטובוסים או מוניות למרכזי העיר (הוא ממוקם בשכונת טגל, המלצה שלי לעקוב, לפעמים יש פסטיבלים באזור וממש כיף ללכת לשם). חברות התעופה אשר נוחתות שם מתל אביב הן איזיג׳ט וראיינר.
בטרמינל A – אפשר לבצע החזרי מס
בטרמינל C – שליחת כבודה במטוס (היכן שנוחתים)
לרוב בטרמינל B עושים את הכניסה לגייט ובידוק בטחוני לפני העלייה למטוס. בגייט, לעתים עמדת הקפה פתוחה אך לא תמיד, אבל יש מכונות אוטומטיות לממכר מזון ושתייה. כלומר – אל תבנו על נשנושים לפני הטיסה. בנחיתה, ישנו בית קפה יקר מאד ומספר חנויות עם מבחר מאד מצומצם. בחלק החיצוני יש קרון רכבת ישן שעשו לו המרה לדוכן למכירת נקניקיות.

שדה תעופה שונפלד ממוקם 18 ק"מ דרום-מזרחית לברלין, הוא באזור C של כרטיסי נסיעה. היציאה ממנו בעזרת רכבות, אוטובוסים או מוניות.
חברות התעופה אשר נוחתות שם מתל אביב הן איזיג׳ט, אל-על, וראיינר (מבן גוריון וגם משדה התעופה עובדה)
בטרמינל A – אפשר לבצע החזרי מס
בטרמינל D – שליחת כבודה, בידוק ביטחוני מעבר לדיוטי פרי ולמטוס.
בהמראה, תוכלו לעבור בדיוטי פרי קטן ומאד מצומצם לפני המעבר לאזור ההמתנה לעלייה למטוס שהוא כמעט תמיד צפוף והומה. גם בשונפלד יש את אותה רשת בתי קפה שיש בטגל – כלומר יקרה ובינונית, אך תוכלו למצוא נשנושים ושתייה בדיוטי פרי.
בנחיתה, ישנו גם כאן דוכן של קאריוורסט בדרך מהשדה לתחנת הרכבת, מסעדה-בר ממש ממול לדוכן עם אוכל גרמני וביתן קפה ומאפים קטן ביציאה מטרמינל D.

שימו לב – יכולים להיות שינויים בשדה התעופה אנא פוסט זה בא לעזור אבל מידע זה יכול להשתנות, המלצה שלנו – תמיד לבדוק בלוח האלקטרוני והשילוט שיש בשדה התעופה.

יערה פישר פרץ

יערה התאהבה בברלין לפני חמש שנים, ולאחרונה הקימה את העמוד ברלין לכולם וגם את הקבוצה, בהם היא מספקת מידע שימושי למבקרים בברלין, אירועים חדשים, מדריכי טיולים וכל מה שתצטרכו לדעת לקראת הביקור שלכם בעיר.

View all posts