הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

סוגי ויזות בגרמניה

ישנן סיבות רבות לעבור מדינה, ולכל אחד סיבותיו שלו. אם גרמניה זו המדינה אליה אתם רוצים לעבור, תצטרכו לדאוג לאשרת שהייה (ויזה), מזל שבגרמניה ישנו מגוון די רחב של ויזות, שאחת מהם כנראה תתאים לצרכים שלכם. כדי שנוכל להמשיך ליהנות ממה שגרמניה מציעה, לאחר שלושה חודשים בה ובמידה ולא התברכנו בדרכון אירופאי, ניאלץ להגיש בקשה לויזה. לשם כך סקרנו עבורכם את מגוון הויזות הקיימות עבור אלה שרוצים לעבור אליה או לשהות במדינה לתקופה מסויימת.

 

ויזת חופשת-עבודה

ויזת חופשת-עבודה היא ויזה שמטרתה לחזק את יחסי גרמניה עם מדינות נבחרות, בינהן ישראל באמצעות הבאת צעירים למדינה, ולכן מיועדת לצעירים בגילאים 18-30. מאפשרת עבודה בתנאים מגבילים ובתור פרילנס. הויזה ניתנת עד לזמן של שנה ולא ניתן להאריכה.

מידע נוסף

ויזת עבודה כשכיר

במידה ומצאתם עבודה בגרמניה במקצועות בהם יש מחסור בעובדים גרמנים, אתם עשויים להיות זכאים לויזת עבודה. הויזה ניתנת לזמן של שנה עד שלוש שנים, ותקפה רק עבור מעסיק אחד. כלומר, אם החלפתם עבודה, תיאלצו לבקש ויזת עבודה כשכיר מחדש עבור מקום העבודה הנוכחי.

מידע נוסף

ויזת עבודה כפרילנס/אמן

מתאימה לבעלי תיק פרילנס שרוצים להתפרנס מעבודה בתחומם באופן עצמאי. ניתנת לזמן של שנה עד שלוש שנים. לויזת פרילנס ישנה תת קטגוריה ברלינאית הנקראת ויזת אמן. למוזיקאים, ציירים או רקדנים יהיה קל יותר לקבל אותה, אבל גם סופרים, כוריאוגרפים ותקליטנים יכולים להוכיח את אמנותם.

מידע נוסף

ויזת עצמאי לבעלי עסקים

עבור מי שמעוניין להקים חברה בגרמניה. זוהי ויזה שמצריכה הצגת מסמכים רבים, בניהם תכנית עסקית וכלכלית בנוגע לעסק אותו תרצו להקים, תקצוב הון ותכנית מימון. הבקשה מועברת לאישור משרד העבודה הגרמני והזמן לאישורה או דחייתה עשוי להגיע לשישה חודשים.

מידע נוסף

ויזת הכנה ללימודים

מתאימה למי שמעוניין ללמוד בגרמניה אך עדיין לא הגיע לתנאי הסוף כדי להתקבל ללימודים גבוהים. הויזה ניתנת עד לזמן של שנתיים ובזמן הזה יש לעשות כל שניתן על מנת להתקבל ללימודים אקדמאיים בגרמניה.

מידע נוסף

ויזת סטודנט

מתאימה למי שרוצה ללמוד באוניברסיטה גרמנית וכבר ביצע את כל התנאים המקדימים עבור הלימודים (כגון מבחן שפה, מסמך התקבלות ללימודים), היא מאפשרת עבודה בכשליש משרה ומחייבת ״חשבון סגור״ בסך של 8,000 יורו.

מידע נוסף

ויזה ללימוד השפה הגרמנית

מתאימה למי שמעוניין ללמוד את השפה הגרמנית בגרמניה, ניתנת לתקופה של עד שנה. הויזה לא מאפשרת עבודה בגרמניה ולא ניתן להאריך אותה. מצריכה אישור הרשמה לקורס גרמנית.

מידע נוסף

 

כפי שקראתם, יש מספר סוגים די מגוון של ויזות בגרמניה, וכנראה שתצליחו למצוא אחת שקולעת לצרכים שלכם. בהצלחה!

ספרו לנו בתגובות על הניסיון שלכם עם הוצאת ויזה בגרמניה.

מערכת חי בגרמניה

View all posts