הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

סבתא שלי היא חזירה סביבתית זקנה

בסרטון שמזעזע את הקהל הגרמני, שרה מקהלת הילדים של ערוץ הטלויזיה הגרמני WDR על ״סבתא שלי שהיא חזירה סביבתית זקנה״ (Alte Umweltsau) כיוון שהיא נוסעת ברכבים מזהמים ואוכלת בשר.


הסירטון התפרסם בעמוד הפייסבוק של הערוץ והביא ל״שיטסטורם״ ברשתות החברתיות בגרמניה כאשר הטענות הן שמדובר בניצול של הילדים לצורך יצירת פרובוקציה, שהוא הולך להחריף את הקרע הבין דורי שכבר קיים בנושא המאבק על הפגיעה באיכות הסביבה, ושהוא יוצר לגיטימציה לשפה גסה ותוקפנות של צעירים כלפי מבוגרים.


לדוגמא, חלק קטן ממילות השיר: ״סבתא שלי נוסעת בוואן לרופא (רכב גדול ומזהם) והיא מסיעה איתה עוד שתי סבתות הם הליכונים, סבתא שלי היא חזירה סביבתי זקנה״

להגנתו טוען מפיק השיר, המנצח על תזמורת הילדים שמדובר בסרטון פרודי שהופק בעיקבות קמפיין Friday-For-Future, ושגם ההורים וגם הילדים בני הגילאים 9-13 נתנו את הסכמתם להשתתף בו.


השיר הפרודי מבוסס על שיר ילדים היתולי בו מתוארת סבתא הנוסעת בלול עם אופנוע, יש לה וילונות על זגוגיות המשקפיים ועוד שאר פטנטים חביבים.

לאחר פירסום הסירטון מנהלי הערוץ היספיקו להתנצל בצורה שלא משתמעת לשתי פנים והוא הורד מדף הפייסבוק של הערוץ. הסרטון הביא גם לטענות מחודשות על גובה אגרת הטלויזיה והרדיו בגרמניה המממנת את השידור הציבורי ובין היתר את הערוץ WDR כאשר התכנים המועלים בערוצים השונים שנויים במחלוקת בקרב חלקים גדולים בציבור, וכך הסרטון הביא לקריאות נוספות לביטול האגרה. עלות האגרה בגרמניה היא 210€ לשנה.

מה דעתכם על הסרטון והסערה שהוא גרם?

אסף אידן

View all posts