הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

מה עושים בבידוד?

וירוס הקורונה המתפשט ברחבי העולם הגיע גם לגרמניה והשאיר רבים ללא עבודה או עם עבודה מהבית עם ההנחיות להישאר בבית כמה שיותר ולבצע מה שנקרא ״ריחוק חברתי״. נכון לעכשיו אין הקלות בנהלים. אז מה עושים בבית כל כך הרבה זמן? ריכזנו עבורכם כמה רעיונות:

לומדים גרמנית
אמנם בתי הספר ללימוד גרמנית סגורים, אך חלקם מפעילים קורסי אונליין, למשל איזי ג׳רמן (קוד ל-15% הנחה: haybegerman). דרך נוספת לתרגל גרמנית היא באמצעות אפליקציות לימוד כמו דולינגו ששיפרו משמעותית את המוצר שלהם והיכולת ללמוד באמצעותו, כמו שניתן לראות בסרטון הזה.

לומדים לבשל
בפוסט הזה הצגנו לכם מאכלים מסורתיים בגרמניה לפי ערים מרכזיות. עכשיו זמן טוב ללמוד איך מכינים אוכל גרמני, או כל פרויקט בישול אחר שתמיד דחיתם כי ״אין זמן״. 

משחקי קופסה ופאזלים
זה הזמן להוציא מהקלר (מהמרתף) את המונופול שהעלה אבק, את הפאזל 1000 חלקים, את חבילת הקלפים או את הטאקי שסחבתם מהארץ ולשחק עם בני הבית. 

הרגלים חדשים
אומרים שלוקח לפעולה להפוך להרגל כשלושה שבועות של חזרה קבועה על אותה הפעולה. רוצים להיות יותר מסודרים? לשתות יותר מים? ללכת לישון מוקדם יותר? זה זמן מצוין לתרגל.

הגשת דו״ח המס
או כל פעילות בירוקרטית אונליין אחרת (אין הרבה אופציות בעצם פה בגרמניה…). אמנם ייתכן שתשלום החזרי המס יתעכב, אבל להגיש את הדו״ח אפשר ורצוי בהחלט, אם עוד לא עשיתם את זה. הנה מידע שיעזור לכם בתהליך.

ספורט
מאמנים רבים העבירו את הפעילות שלהם ליוטיוב או לאינסטגרם, מכוני כושר עושים אימוני כושר בזום, ויש אפילו אפליקציות לתרגול יוגה. כל הדרכים קיימות להישאר בכושר בבית ולא להפר את הסגר.

מנוחה
מנוחה חשובה באותה מידה, במיוחד בזמנים קצת יותר לחוצים. לא חייבים לעשות כל הזמן, ואפילו רצוי לעצור ולתת לעצמנו לנוח. לקחת נשימה, לאכול משהו טעים, לצפות בסרט או בסדרה אהובים, לקרוא ספר ופשוט לנוח.

ספרו לנו, איך אתם מעבירים את הבידוד?

מערכת חי בגרמניה

View all posts