הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

טיול טרקטורונים – טבע ואדרנלין באזור ברלין

אם אתם מחפשים בילוי נחמד עם טבע וקצת אדרנלין אחת האפשרויות היא לשכור טרקטורונים ולטייל בשטח.

אני מצאתי מקום שמשכיר טרקטורונים ב Ahrensfelde, חצי שעה נסיעה מברלין ללא מדריך, כלומר, באים לוקחים אותם ונוסעים לאן שרוצים.

בהתחלה לא ידעתי היכן מותר ליסוע, אז אחרי מחקר קטן לפי מה שהבנתי מותר ליסוע בכל דרך בה מותר לרכב ליסוע, כלומר כבישים כולל על האוטובאן למרות שזה ממש לא מומלץ, ובשטח בכל דרך שלא מסומנת בשלט האוסר על כך, כמובן בלי לפגוע בגידולים חקלאיים. ביערות לעומת זאת אסור ליסוע בברלין ובברנדבורג (המדינה שמקיפה את ברלין) בניגוד למדינות אחרות בגרמניה בהן זה מותר.

הבחור המליץ לנו על אזור בו יש יחסית הרבה מסלולים מעניינים ונסענו לשם, עיירה בשם Werneuchen.

בכדי להגיע לשם, נאלצנו ליסוע כעשרים דקות בכבישים רגילים מה שפחות כיף לעשות עם טרקטורון, אבל איפה שהיה ניתן, בחרנו בכבישים פחות ראשיים ודרך כפרים שזה יפה ומעניין בפני עצמו. כשהגענו לאזור העיירה סימנו לעצמנו כמה נקודות מעניינות לעבור בינהן: שדה תעופה נטוש, איזור ביצות ואגם, כאשר התוכנית היתה לעשות את המסלול בשטח. זה לא תמיד היסתדר כי מה שלפעמים נראה אפשרי על המפה היה לפעמים חסום ע"י שדות או גדרות כך שלפעמים היה צריך לעשות אחורה פנה וליסוע שוב על כבישים.

האזור עצמו היה באמת מאוד יפה, חרוש בשדות צהובים של ליפתית (לשמן קנולה, Raps בגרמנית), ביצות עם קני סוף, תעלות מים, וכפרים קטנים. צריך לציין שלמי שמחפש מסלולים ממש אתגריים זה כנראה לא האיזור הכי מעניין אבל למתחילים כמונו אפשר עדיין להנות לפעמים מהתאוצה החזקה של הטרקטורון, קימקו מקסר 300.

שילמנו על הטרקטורונים שבעים וחמישה יורו לשש שעות, חמישה יורו על הקסדות ומילאנו דלק בעוד חמישה יורו. יש להציג רשיון נהיגה של נהג מעל 25, דרכון וכן להפקיד מאתיים יורו פיקדון.
ההשכרה כוללת ביטוח חבות אישית כלומר כנגד נזקים לצד שלישי.
בכדי להגיע לכפר שכרנו רכב חשמלי דרך האפליקציה של Weshare שעולה ארבעים יורו ליום.

לסיכום בילוי נחמד מאוד למי שרוצה להתאוורר קצת מהעיר, לראות טבע ולחוות קצת אדרנלין.

האתר של השכרת הטרקטורונים:
https://www.dein-quad.de/

הנחה של עשרה יורו בהרשמה לאפליקציית weshare דרך הלינק שלי (שנינו מקבלים הנחה):
https://weshareprod.page.link/qevUeimfoQw4yaiV6

 

 

אסף אידן

View all posts