הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

החזרי מס בברלין

החזר מס בברלין ניתן לקבל החל מ-25 יורו בקנייה מרוכזת באותה החנות. במידה ואתם מחליפים מוצר בחנות יש לוודא שהם מוציאים לכם חשבונית מחדש. בכל החנויות אפ שר לקבל החזרי מס מלבד חנויות מזון, בתי מלון ותחבורה ציבורית.

בכל רכישה בעת התשלום יש לבקש מהקופאית חשבונית של החזר מס, היא תוציא לכם חשבונית מאוד ארוכה שבה תצטרכו לעדכן את הפרטים כמו מספר דרכון, מספר כרטיס אשראי, כתובת מלאה וחתימה שלכם ושל החנות.
תקבלו גם מעטפה, אני ממליצה בכל סוף יום למלא את הפרטים על החשבוניות אחרת ביום של הטיסה חזור תהיו עסוקים רק בזה.
אחרי שעדכנתם את כל הפרטים על כל החשבוניות יש לוודא שכל המעטפות שקיבלתם הן של אותה חברה. במידה וכן, את מכניסים את כל הקבלות למעטפה אחת.

את החזרי המס מחברת גלובל בלו ניתן לקבל באחד ממרכזי החנויות גלרייה או בקה דה ווה בעמדת גלובל בלו. את הכסף תקבלו במזומן, יש להצטייד בערטיס אשראי ודרכון.
לקיחת הכסף במזומן לא פוטרת אתכם מלגשת לעמדת המס של הממשלה בכדי להחתים אותם. חשוב מאוד ואף רצוי לגשות לשם לפני מסירת המזוודת לפעמים הם מבקשים לראות את הקניות.

בשדה התעופה לפני שניגשים למסור מזוודת ולעשות צ'ק-אין, לכו לעמדה של החזרי המס, במידה ונמצא שם פקיד הוא יחתום לכם על כל הקבלות ואז מוסרים את המעטפה לפקיד אחר (או לאותו אחד). הם יסבירו לכם ועד שבועיים אתם מקבלים את החזר לכרטיס האשראי.
במידה ובחרתם לקבל את ההחזר בכרטיס אשראי, שימו לב שתהיה עמלת המרה בכרטיס אשראי, במידה ובחרתם בשדה התעופה לקבל את ההחזר גם שם יש עמלות, אז תחשבו מה משתלם יותר.

במידה והעמדה סגורה יש תיבה שתוכלו לשלשל אליה את המעטפה ועד שלושה שבועות (לרוב זה יקרה מוקדם יותר) תקבלו את ההחזר.

בשני המקרים חייבים לעבור דרך נציגי המס בשדה התעופה כאשר חוזרים לארץ.

עשיתם החזר מס בברלין? היה פשוט או מסובך?

יערה פישר פרץ

יערה התאהבה בברלין לפני חמש שנים, ולאחרונה הקימה את העמוד ברלין לכולם וגם את הקבוצה, בהם היא מספקת מידע שימושי למבקרים בברלין, אירועים חדשים, מדריכי טיולים וכל מה שתצטרכו לדעת לקראת הביקור שלכם בעיר.

View all posts