הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

הדרך שלי בגרמניה – נטע אלון

הכירו את נטע אלון, במקור מעמק יזרעאל שבצפון הארץ, מעצבת פנים, וכבר 5 שנים וחצי מתגוררת בברלין. 

מה הביא אותך לגרמניה? איך התגלגלת לכאן?
אני מאמינה ששינוי של אווירה וסביבה בייחוד כשאתה יוצר הוא דבר טוב. יש משהו מאוד מרענן בהתחלה חדשה. לכן, ממש עם סיום לימודיי בשנקר הגעתי לברלין. תחילה, עשיתי סטאז’ בסטודיו של אמנית פורצלן שם עבדתי ויצרתי כמה חודשים וזו היתה אחת החוויות המהנות בחיי. רציתי מאוד לחוות את העיר, לספוג את התרבות וללמוד את השפה בגלל סבא שלי שהוא במקור מברלין. למידת השפה והחשיפה לתרבות גרמו לי להבין יותר לעומק את האופי והמנטליות של סבא וסבתא שלי. עצוב לי שלא יצא לי לפטפט איתו בגרמנית ולטייל ביחד ברחבי עיר מולדתו. התכנון הראשוני היה להישאר פה כמה חודשים עד שנה אבל עם הזמן גיליתי שברלין מרתקת, המון דברים סיקרנו אותי בעיר ובתרבות והחלטתי להישאר.

ספרי קצת על האזור שבו את גרה, מה את אוהבת בשכונה במיוחד?
אני מתגוררת ברובע במזרח העיר שנקרא פרנצלאוורברג. הרובע נמצא אמנם באזור מרכזי של העיר אבל מלא בפינות ירוקות ואגם מקסים במרחק הליכה, שהוא הגורם היחיד המדרבן אותי לצאת לאימון וריצה.

במה את עוסקת?
אני מעצבת פנים, אני עובדת במשרד אדריכלים במערב העיר. הפרויקט העיקרי שלי במשרד עוסק ב-Retail stores design של מגוון בתי אופנה מכל העולם ברחבי אירופה. במקביל לעבודתי במשרד האדריכלים אני הופכת חלומות עיצוביים של לקוחות פרטיים למציאות, כשהם ניגשים לעיצוב ושיפוץ ביתם. בדרך זו, אני מצליחה לשמור על וורסטיליות ותשוקה למקצוע.

מה החלק האהוב עלייך בעיסוקך?
היכולת שלי להוביל לשינוי בחייהם של אנשים. אני משמרת את הקשר שבין עיצוב לחברה ובין מערכות היחסים המתקיימות במפגש בין אנשים, עיצוב וסביבתם הטבעית – בין אם זה בסביבת העבודה ובין אם זה בסביבה הביתית שלהם, מתוך הבנה שיש לכך השלכות וההשפעות על תפקודם היומיומי.

מה את אוהבת בחיים פה?
אני אוהבת שברלין מאוד מאפשרת לך להיות מי שאת ומה שאת רוצה להיות, הזרות פה מתקשרת אצלי לחופש. כשאת מנותקת וזרה זה מאפשר לך לצמוח ולעשות דברים שלא היית מעזה לעשות בסביבה הטבעית שלך. יחד עם זאת, אתגרי ההגירה הם לא מעטים ומספקים התמודדויות יומיומיות.

מה היית משנה בגרמניה אם היית יכולה?
לפעמים חסרה לי הספונטניות. הייתי משנה את חוסר תודעת שירות הלקוחות וחוסר הגמישות המחשבתית.

נקודה אחת לא צפויה שהיית ממליצה לבקר בה?
Rügen שהוא אי מקסים בצפון מזרח גרמניה. טיילנו ברחבי האי בוואן (Bulli Camper) מאובזר באופן מלא, דבר שדי מוכר ונהוג אצל הגרמנים והאירופאים אבל היה חדש ומרגש עבורי.

מסעדה או בית קפה אהובים?
מכיוון שאני מנהלת אורח חיים טבעוני, ברלין נתגלתה כגן עדן עבורי כי האפשרויות הקולינריות בעיר לאדם טבעוני הן בלתי מוגבלות. מקומות שאני אוהבת במיוחד: Hum vegan cuisine – מסעדה ויאטנמית, Feel Seoul Good הקוריאנית, והדונאטס הטבעוניים Brammibal's donuts.

מה הכי חסר לך בגרמניה?
השילוש הקדוש – המשפחה, החברים והשמש (:

איך ניתן ליצור אתך קשר?
באימייל או באינסטגרם

 

רוצים להשתתף בפינה? כתבו לנו!

מערכת חי בגרמניה

View all posts