הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו

אל תפסידו עידכונים

הדרך שלי בגרמניה – בר אלוני

הכירו את בר אלוני, זמרת ויוצרת, עברה למינכן עם תני, בן זוגה, לפני שנה וחצי

מה הביא אותך לגרמניה? איך התגלגלת לכאן?

כבר הרבה שנים שתני ואני חולמים על מעבר לאירופה; 

יוקר המחייה, העניינים הפוליטיים והכאוס ששורר בישראל הכבידו עלינו מאד, והרגשנו שלמרות החיבור למשפחה ולחברים, אנחנו ממש כמהים לשינוי. 

התחנה הראשונה הייתה צ'כיה, בעקבות חילופי סטודנטים של תני. כשהסמסטר נגמר, החלטנו שאנחנו רוצים להישאר באירופה ולא כל-כך חשוב לנו באיזו מדינה. תני שלח קורות חיים לכל מיני מקומות, ובמינכן קיבל הצעת עבודה בחברת עיצוב. כבר מהראיון הראשוני תני מאוד אהב את האווירה ואת האנשים בחברה, אז החלטנו שאנחנו הולכים על זה. 

ספרי קצת על האזור שבו את גרה, מה את אוהבת בשכונה במיוחד?

אני גרה במינכן באזור יחסית מרכזי. 

אוהבת שיש הרבה אנשים מסביב, שרוב הבניינים משופצים/חדשים, שיש תחבורה נוחה לכל מקום ובמרחק הליכה של רבע שעה אפשר להגיע לגן האנגלי.

 

במה את עוסקת? 

אני זמרת יוצרת. עד לפני שנה כתבתי שירים בעיקר בעברית ובעקבות המעבר שיניתי לגמרי לאנגלית. זו חוויה מרתקת לשנות את שפת הכתיבה. מעניק לי פרספקטיבה חדשה ומיוחדת על החוויות הרגשיות שעליהן אני כותבת.

 

מה החלק האהוב עלייך בתור יוצרת?

החלק האהוב עליי בעיסוקי כיוצרת הוא חופש התנועה. בגלל שאני מאוד זקוקה לנדודים במהותי, שמחתי לדעת שממינכן אוכל להגיע בשעות בודדות של נסיעה או טיסה להרבה מדינות אחרות באירופה כדי להופיע בהן, וכל מה שאצטרך זה תיק עם כמה בגדים וגיטרה על הגב. מעבר לזה, ברמה הרגשית אני מאושרת שניתנה לי ההזדמנות לעסוק במשהו שכל הזמן מפעיל את הדמיון ונותן חופש ביטוי מלא. 

בתהליך של כתיבת שיר הבוס היחיד שיש לך על הראש הוא אתה. למרות שזה יכול להיות מאתגר ויכול להפגיש עם לא מעט שדים, לתחושת העצמאות הזו אין שום תחליף בעולם. 

 

מה את אוהבת בחיים פה?

את התנאים הטובים, את השלווה, את הנוחות, וכן, גם את הדייקנות הגרמנית. זה נותן לי תחושת ביטחון ושיש על מי לסמוך.

 

מה היית משנה בגרמניה אם היית יכולה?

אם היה לי שרביט קסם והייתי יכולה לגרום לגרמנים להיפתח יותר מהר מבחינה רגשית, זה היה יכול להיות נחמד. כמובן שיש לי חברים גרמנים ואנחנו כן מדברים גם על דברים עמוקים, אבל לקח המון זמן עד שזה קרה ואני, כמו ישראלית טיפוסית, אוהבת להתחבר לאנשים מהר. 

 

נקודה אחת לא צפויה שהיית ממליצה לבקר בה?

קשה למצוא משהו לא צפוי במינכן (וזה לא בהכרח שלילי), אז בכל זאת אלך על הצפוי ואומר שמאריאן-פלאץ ואודאון-פלאץ כיכרות מרהיבים ביופיין שאסור לפספס אם באים לבקר כאן.

 

מסעדה או בית קפה אהובים?

סטארבקס, קופי פלואוז ועוד מלא מקומות קטנים ואותנטיים שאני מוצאת על הדרך ושוכחת איך קוראים להם שניה אחרי שאני יוצאת משם ;). 

 

מה הכי חסר לך בגרמניה?

לא הייתי אומרת שזה חסר בגרמניה כולה, כי בברלין יש מזה בשפע, אבל במינכן חסרה לי הסצנה המוסיקלית. בכל פעם שאני מגיעה לברלין ורוצה לנגן עם אנשים יש כל-כך הרבה אופציות וכל-כך הרבה מוסיקאים מעניינים שאפשר לפגוש. מינכן צריכה להתעורר בעניין הזה בדחיפות ואולי אני אצליח להביא את הבשורה, מי יודע ;). 

אה, ומאד חסר לי ים!! 

 

איך ניתן ליצור איתך קשר?

פייסבוק או אימייל

מערכת חי בגרמניה

View all posts